Karen White. Svajonių medis

Karen knygų visados laukiu, kaip kažko nepaprasto. Ji- mano svajonių rašytojų penketuke užima aukštą vietą. Jūs paklausite kodėl? Gal todėl, kad dėka jos pamilau pietinę Amerikos dalį, gal todėl, kad jos knygos be galo tikros ir jose tiek visko, kas taip gerai suprantama, o gal todėl, kad ji rašo tokias istorijas perpintas gyvenimiškais vingiais, neišsakytomis paslaptimis, kurios viena paskui kitą atsekamos, kaip geriausiame detekyve, o gal todėl, kad kiekviena jos istorija priverčia labai giliai apmąstyti kaip pasielgčiau jų vietoje, o gal , kad viskas taip aštru ir taip tikra. Nežinau, bet ką reiškia sukurti 24 bestselerius, man gerai žinoma. Nes rašyti labai miela, bet, kad tai ką parašai patiktų kitiems ir jie apie tai ilgai nepamirštų – du skirtingi dalykai.

Apie ką šį kartą jos knyga? Mes ir vėl pietinėje dalyje. Džordžtaune. Kur daug drėgmės, nuostabios pelkės, daug senovinio relikto, ir daug stiprių charakterių veikėjų. Knyga apima vieną paslaptį ir tris kartas žmonių. Paslapčių būna visokių, bet paslaptys saugomos iš meilės – kitokios. Jos kartais stengiasi apsaugoti mylimus žmones nuo skausmo, bet tuo pačiu gali tuos pačius žmones ir smarkiai paveikti.

Trys draugės – istorijos pagrindas. Pirma- išlepinta pietų turtuolė gražuolė, kuri net neįsivaizduoja, kad norit kažko ir negauti – neįmanomas dalykas. Antroji – pastoriaus dukra, užauginta pagal griežtus auklėjimo kanonus, su plačia, kaip jūra mylinčia širdimi . Trečioji – tai kaip žaibolaidis, sugebanti niveliuoti santykius tarp be galo pasitikinčios savimylos ir be galo atsidavusios ir mylinčios draugių. Dar vienas vaikas, kuris nesupranta kas jo tikroji motina, ir anūkė, kaip nesuprantamų, kartais nepateisinamų poelgių išdava, į kurią sudedamos dar labiau nepateisinamos viltys. Tai ko gero pagrindiniai veikėjai.

Ne ką prastesnis ratas antraeilių, kurie kiekvienoje kartoje sukuria nepakartojamą įvykių seką. Tai ir du broliai, kurių vieno iš jų noras sugeba sujaukti tiek žmonių gyvenimų. Gal dar dvyniai, kurie kaip atsvara realybėje sugeba subalansuoti anūkės gyvenimą.

Na ir svarbiausioje vietoje ko gero paslaptis, kuri persisunkusi tris kartas žmonių veikia kiekvieną iš jo varpinės.

Man iki šiol neišeina iš galvos tik vieną. Meilė. Ir ta meilė toje knygoje išreiškiama gal kaip pagrindinė mintis.

Pirmiausiai šūkis – draugės per amžius. Pasiaukojanti meilė, kuri išlaikė daugiau nei septyniasdešimt metų, sugebėjusi suburti tris žmones, ir jų nepaleisti visą gyvenimą, aukojant save, savi gyvenimą, savo jausmus vardan ko?

Antruoju dalykų gal eitų meilė tėvynei, ar ji tokia stipri, kad pamintų meilę mylimai moteriai, sau….

Meilė savo broliui, kai savi interesai nublanksta brolio norui? Kai skaudančia ir nevilties pilna širdimi, tu atsisakai to, kas tau brangu vardan meilės jam?

Meilė vaikui, kuris nėra tavo, bet galėjo būti? Kaip reikia pasiaukoti, kad visą gyvenimą saugoti, tausoti tą, kas nėra tavo?

Ir dar tos meilės išraiškų toje knygoje yra nemažai ir kitokių. Bet visos jos labai svarbios.

Dar man iškilo mintis, ar neigiant realybę galima išauginti pasitikinčią savimi asmenybę? Juk tiesa kada nors visvien išlįs, o tai ir nutiko?!

Nuostabi knyga, kartais sustodavau ir pagalvodavau, o ar aš taip sugebėčiau? Knygoje sukurta tiek tvirtų charakterių. Ir ta paslaptis gvildenama taip skaniai ir taip gerai. Žodis, pakeičiantis mūsų įsitikinimus, veiksmas, atskleidžiantis kažką ko nenutuokėme…

Dievinu šitą knygą, tai penktoji jos išleista knyga lietuvių kalba. Tikiuosi Tyto alba nesustos, juk dar 19 neišverstų jos knygų, kurių be galo laukiu.

Stipri, gera knyga, kaip ir visos jos kitos. Noriu padėkoti leidyklai, už puikų jos vertimą. Buvo taip gera ir miela ją skaityti. Tai knyga donorė, dovanojanti tiek šilumos, meilės ir gerų emocijų, kurių manau visiems labai reikia. Knyga apie meilę, pasiaukojimą, tikėjimą ir viltį. 12 iš 10

Paskelbė tylaaudroje

Kur? Visiškoje tyloje. Kada? Kai niekas netrukdo likti su savo mintimis. Kodėl? Todėl, kad man tai labai patinka. Man labai patinka rašyti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Pradėkite
<span>%d</span> bloggers like this: